Rajoni

Fli dhe turshi shqiptare! Albin Kurti rikthehet në traditë, dreka te familja në Podujevë (Momentet)

Bulliqi në prezencë të Kurtit teksa po konsumonin gatimet tradicionale të Kosovës ka ftuar që kundërshtarët të goditen me bisht sakice.

KOSOVË– Në Podujevë ka filluar fushata zgjedhore e  kandidatëve për kryetar komune. Sipas mediave kosovare në radhët e  Vetëvendosjes, kandidati për demokrat është Shpejtim Bulliqi. Së fundmi një një vidoe që ka shpërndarë ‘KlanKosova” ai i shihet krah kreut të VV-së Albin Kurti. Siç bëhet me dije nga mediat vendase ata kanë drekuar tek një familje në Llapë.

Bulliqi në prezencë të Kurtit teksa po konsumonin gatimet tradicionale të Kosovës ka ftuar që kundërshtarët të goditen me bisht sakice.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Naj kujt që punon mbrapsht edhe naj bisht sakice me ja dhon mas shpine bon”,- ka thënë Bulliqi.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment