Sport

Flet trajneri i Serie A: Kam qenë i infektuar një ditë para ndeshjes, mendova se do vdisja

“Mund të luajmë edhe nesër. Edhe në momentin më të errët kanë menduar vetëm për rikthimin. Jam krenar për këtë skuadër”
Featured image of article: Flet trajneri i Serie A: Kam qenë i infektuar një ditë para ndeshjes, mendova se do vdisja Foto ilustruese

Trajneri Gian Piero Gasperini ka vuajtur infektimin nga koronavirusi dhe kjo është një gjë që ai nuk do e harrojë lehtë. Më 10 mars, ai përfundoi në spital, sepse nuk e përballonte dot virusin pa ndihmën e mjekëve.

“Ditën para ndeshjes me Valencian, jam ndier keq. Ditën e ndeshjes, akoma më keq. Ndihesha i shkatërruar. Dëgjoja sirenat e ambulancës dhe mendoja se nuk mund të vdisja ”, ka thënë Gasperini për Gazzetta dello Sport.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më në fund, ai e ka kaluar koronavirusin dhe ndihet mirë. Me Atalantën e tij është gati për aksion. “Mund të luajmë edhe nesër. Edhe në momentin më të errët kanë menduar vetëm për rikthimin. Jam krenar për këtë skuadër”, ka shtuar Gasperini.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment