Bota

Flet për herë të parë playboy amerikan, realizoi foto të 20 vajzave lakuriq në ballkonin e një ndërtese në Dubai

Amerikani Vitaliy Grechin, ka reaguar për herë të parë pasi nxorri fotografit e vajzave lakuriq ne ballkonin e një ndërtese në Dubai. 41 vjeçari është shprehur me keqardhje se ishte një gabim dhe se kurrë nuk duhet të kisha lejuar diçka të tillë.
Featured image of article: Flet për herë të parë playboy amerikan, realizoi foto të 20 vajzave lakuriq në ballkonin e një ndërtese në Dubai Vitaliy Grechin

SHBA- 20 modele të zhveshura ishin pjesë e një video që qarkulloi në një faqe interneti nga Izraeli. Playboy amerikan që realizoi setin fotografik ka reaguar për herë të parë, shkruan The Sun.

Vitaliy Grechin, 41 vjeç, mbeti i ndaluar në qytetin e Gjirit, ku ai ka rezultuar pozitiv për Covid, por ka këmbëngulur se ajo që ka ndodhur nuk ishte “pornografi”.
Vajzat në setin fotografik janë kryesisht nga Ukraina  dhe të gjitha janë dëbuar me turp me një ndalim pesë vjet të kthimit.

Duke folur nga një institucion i ndalimit të koronavirusit në Dubai Grechin tha “më vjen keq” për “gabimin” mbi të ashtuquajturën foto “Skuadra e Butt” por mohoi çdo qëllim për të shkaktuar shkelje. Ai këmbënguli se ishte “një nxitje e vendimit të momentit” për të marrë fotografinë në sfondin e rrokaqiejve të Dubait.

Amerikani pretendon se kishte paguar për rreth 20 gra – të gjitha “shoqe” – për të udhëtuar në Dubai në një udhëtim argëtues të paguar me të gjitha shpenzimet për t’i shpëtuar bllokimit, me një kosto totale prej rreth $ 10,000.

“Kjo ndodhi brenda një minute. Një vajzë tha ‘Unë do të bëj një fotografi’, dhe pastaj ishte ‘Edhe unë’, ‘Edhe unë’, ‘Edhe unë ”,- tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai shprehet me keqardhje se kurrë nuk duhet të kisha lejuar diçka të tillë. Vajzat kishin mendimin se ishin në pronë private pas dyerve të mbyllura.“Edhe sikur të dilnin në ballkon për 15 sekonda, përsëri ishte diçka e mbyllur. Nuk kishte asnjë qëllim për të krijuar ose shpërndarë diçka të tillë .Kudo në botë do të konsiderohej normale.

“Unë vendos të rrethohem me njerëzit me të cilët ndihem rehat. Të gjithë i njoh personalisht.Theshtë ekuivalente e daljes në një klub ose për darkë. Ata nuk janë modele, shoqërues apo ndonjë gjë tjetër. Nuk kishte askund tjetër përveç banesës së tij. Shkuam të ndryshojmë. Vajzat shkuan në apartament dhe ata vazhduan në ballkon për të bërë një foto me një pamje. Fqinji e bëri një video dhe u bë virale. Duket një zbritje se vajzat janë modele dhe prostituta, por ato nuk janë asgjë nga këto gjëra. ”

I pyetur nëse kërkoi falje për ofendimin në qytetin mysliman, ai tha: “Sigurisht që po e bëj. Dhe ne të gjithë e bëjmë. Vajzat kanë kërkuar të gjitha falje në intervista. Është e qartë, nuk kishte asnjë qëllim për të ofenduar askënd. Ata nuk po ngjiteshin xhami  lakuriq. ”

Grechin thuhet se ka lindur në Kiev por u transferua në moshën dhjetë vjeç me prindërit e tij në Amerikë rreth kohës së rënies së BRSS dhe ka diploma në psikologji të financave dhe personelit.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment