Aktualitet

Flet nipi i Preng Gjinit: 51-vjeçari më kërkoi makinën, pasi ML-ja e tij s’kishte karburant

Nipi i 51-vjeçarit ka deklaruar se Preng Gjini i kërkoi makinën “Benzi A Class”, pasi makina e tij tip "ML” s’kishte karburant.
Featured image of article: Flet nipi i Preng Gjinit: 51-vjeçari më kërkoi makinën, pasi ML-ja e tij s’kishte karburant Preng Gjini

TIRANË- Zbardhet dëshmia e nipit të Preng Gjinit, Fatjon Dauti . Para efektivëve të policisë nipi i 51-vjeçarit ka deklaruar se Preng Gjini i kërkoi makinën “Benzi A Class” pasi e tija ” ML” s’kishte karburant. Ai tha se Gjini i kërkoi makinën, e sapo u kthye nga Lushnja, pasi  merret me tregtimin e librave.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbërmjen e djeshme pranë Urës së Nisharakut në Tiranë. Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë, pasi makinës së tij iu vu tritol. Ai ra pre e atentatit me tritol, teksa udhëtonte me automjetin e llojit Mercedez Benz, të tipit “A Class”.

Bashkë me të kanë mbetur edhe dy persona të tjerë të plagosur, të cilët ndodheshin rastësisht pranë mjetit kur ndodhi ngjarja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia dyshon se ngjarja e rëndë ka ndodhur për hakmarrje dhe ka nisur punën për kapjen e autorëve të atentatit. Deri më tani janë shoqëruar 6 persona.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment