Aktualitet

Flet avokati i Marsida Qatjas: Rasti i ngeci në derë kësaj, por Dritan Haxholli ngacmonte edhe femra të tjera

Avokati i Marsida Qatjas ka deklaruar se Dritan Haxholli ngacmonte edhe femra të tjera.
Featured image of article: Flet avokati i Marsida Qatjas: Rasti i ngeci në derë kësaj, por Dritan Haxholli ngacmonte edhe femra të tjera Marsida Qatja dhe Dritan Haxholli

Tiranë-  Edmond Petraj, avokati i Marsida Qatjas thotë se vrasja ka ndodhur në Kavajë nuk ka lidhje me trafikun e lëndës narkotike. Në emisionin Opinion, ai tha se 41-vjeçari Dritan Haxholli ka qenë problematik dhe rasti i ngacmimit sipas tij ndaj Marsidës, nuk ishte i vetmi.

Ai person lëvizte prej kohësh me armë, kishte frikë ta arrestonte policia. Ka qenë kaq problematik. Po të shikoni dhe skedën e tij, ka qenë një person plot me probleme. Nuk është vetëm rasti i kësaj, i ngeci në derë. Ka raste të tjera që ka ngacmuar femra”, tha avokati.

Marsidës i kam thënë që stop deklarimeve. Një çështje nën hetim nuk ke çfarë flet dhe në atë traumë psikike që ishte ajo nuk duhet të fliste. Ajo e ka treguar ngjarjen siç, ka qenë”, tha më tej avokati.

Po ashtu ai ka treguar edhe detaje, pse burri i Marsida Qatjas është dënuar nw Gjermani. Sipas tij, Indrit Hysenit në makinë iu gjet një sasi lënde narkotike.

“Është dënuar mes Dyseldorfit dhe Duisburgut. Ai jetonte në Holandë. Ishte në Holandë. Nga Holanda i merr rastësisht një personi makinë dhe niset drejt Dyseldorfit. Atë ditë ka ndodhur operacion rutinë në gjithë Gjermaninë. U ndaluan 1800 persona dhe është ndaluar dhe ky person, në momentin që është ndaluar nuk ka pasur asnjë lloj. Kur i del që kishte të kaluar dhe ishte i dënuar në Shqipëri, i hyn me themel dhe makinës. Ka pasur një rast tjetër në Shqipëri, rast krimi por nuk ka lidhje me drogën. 16 orë bëhet kyqrja fizike e mjetit. Policia gjeti substancë, mbi 6 kg substancë. Prokuroria e ka skanuar. Personi nuk është i lidhur me këtë ngjarje fare. Ky nuk ka lidhje me këtë. Është dënuar për një vepër penale që ka penguar zbulimin e të vërtetës. Por ai nuk kishte lidhje dhe me këtë. Kishte pak muaj që kishte shkuar në Holandë”.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të 10 Tetorit në Kavajë në banesën e Marsida Qatjas. Viktima Dritan Haxholli, i cili më parë ka pasur lidhje intime me Marsida Qatjan, shkoi në banesën e kësaj të fundit i armatosur me kallashnikov.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai hyri në apartament nga dera kryesore dhe aty u përball me policin e burgjeve, Bledar Toçin, me të cilin kishte njohje të mëparshme.

Haxholli qëlloi në drejtim të tij duke e plagosur me një plumb kallashnikovi, kurse ky i fundit reagoi duke e qëlluar me pistoletën e shërbimit. Dy plumba i morën jetën Dritan Haxhollit.

Në vendngjarje grupi hetimor mblodhi 1 gëzhojë kallashnikovi dhe 17 gëzhoja të pistoletës së Toçit. Ky i fundit u ka thënë hetuesve se reagoi për vetëmbrojtje.

Marrë nga Opinion.al

J.V/Dosja.al

Shto Koment