Politike

‘F*** You Edvin!’, regjisori Çipi tregon gabimin tek flamuri që shoqëroi Ramën në takimin me Trudeau: Duhet ligj për fyerjen e simboleve kombëtare

Më tej shkruan se duhet një ligj për fyerjen e simboleve kombëtare dhe të dënohen me burg për ambasadorët dhe stafin e ministisë së Jashtme
Featured image of article: ‘F*** You Edvin!’, regjisori Çipi tregon gabimin tek flamuri që shoqëroi Ramën në takimin me Trudeau: Duhet ligj për fyerjen e simboleve kombëtare Edi Rama dhe kryeministri kanadez, Justin Trudeau

TIRANË- Regjisori Kastriot Çipi ka publikuar sot një foto të takimit mes Edi Ramës dhe kryeministrit kanadez, Justin Trudeau. Tek fotoja e publikuar nga Çipi shihet flamuri shqiptar, por jo orgjinali, pasi gjuha e shqiponjës është e ngjitur. Më tej shkruan se duhet një ligj për fyerjen e simboleve kombëtare dhe të dënohen me burg për ambasadorët dhe stafin e ministisë së Jashtme.

Gabimi në flamur

“Na duhet një ligj për fyerjen e simboleve kombëtare! Duhet burg për ambasadorët dhe stafin e Ministrisë së Jashtme, që përdorin flamuj të përçudnuar, në vend të Flamurit Kombëtar! F*** You Edvin!”, shkruan Çipi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin e Kanadasë në Gjermani, ku Trudeu ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Konferencën e Donatorëve në 17 shkurt në Brukel.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment