Politike

Flamur Golemi nis punën në Bashkinë Gjirokastër, betohet para Këshillit të ri

Nga zgjedhjet e bëra në këshill është zgjedhur si kryetar Lavdim Hasani. Ndërsa nënkryetare e këshillit bashkiak janë zgjedhur Manjola Shehaj dhe Çiljeta Metaj.
Featured image of article: Flamur Golemi nis punën në Bashkinë Gjirokastër, betohet para Këshillit të ri Flamur Golemi, kreu i Bashkisë Gjirokastër

GJIROKASTËR- Flamur Golemi nga sot është zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisë së Gjirokastrës.

Golemi u zgjodh nga zgjedhjet e 30 qershorit dhe sot ka bërë betimin para Këshillit të ri Bashkiak, që u konstitua po sot.

Nga zgjedhjet e bëra në këshill është zgjedhur si kryetar Lavdim Hasani. Ndërsa nënkryetare e këshillit bashkiak janë zgjedhur Manjola Shehaj dhe Çiljeta Metaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Golemi në këtë detyrë pason, Zamir Ramin, e cila ka qeverisur për katër vite nën siglen e LSI.

Rami u zgjodh në vitin 2015, si kandidate e kolacioni Aleanca për Shqipërinë Evropiane.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment