Aktualitet

Flamingot “pushtojnë” bregdetin e Pishporës, larmishmëri ngjyrash në Fier

Nga fotot e mëpsohtme shihet flamingot në Pishporë, të cilat janë ulur në këtë vend para një muaji. 

FIER- Rreth 3 mijë flamingo kanë mbërritur në bregdetin e Pishporës në Fier. Nga fotot e mëpsohtme shihet flamingot në Pishporë, të cilat janë ulur në këtë vend para një muaji. 

Flamingot kur ngrihen në ajër dhurojnë një spektakël të vërtet ngjyshash, ku në to mbizotëron e bardha, roza dhe e zeza. mënyra se si flamingot flutuyrojnë duket si një formacion i tejpërgatitur për ‘luftë’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(I.A/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment