Sport

Fituan Kupën, futbollistët e festojnë trofeun në lokal me tifozët, dalin 59 të infektuar.

pavarësisht se pandemia nuk është larguar, rregullat nuk funksionojnë kur bëhet fjalë për të festuar titullin në futboll
Featured image of article: Fituan Kupën, futbollistët e festojnë trofeun në lokal me tifozët, dalin 59 të infektuar. Lojtarët dhe tifozët e Plovdiv
Përditësuar:

BULLGARI– Në Bullgari ekipi i Lokomotiva Plovid ka fituar Kupën pas përballjes me CSKA Sofia duke ia dalë falë penalltive në shifrat 5-3. Ashtu siç ka ndodhur gjithmonë në këto kohë dhe kudo, pavarësisht se pandemia nuk është larguar, rregullat nuk funksionojnë kur bëhet fjalë për të festuar titullin në futboll.

Ekipi bullgar ka shkuar në një lokal nate së bashku me gjithë stafin dhe disa prej tifozëve ultras, që nuk e kanë braktisur kurrë në stadium. Por në fund kjo ka kushtuar shumë pasi kanë dalë pozitiv 59 prej tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment