Sport

Fitore e madhe për United, Martial dhe Maguire i japin 3 pikë ndaj Chelsea!

Për "Djajtë e kuq" ishte një fitore e lehtë, shkojnë në kuotën e 38 pikëve në vendin e shtatë. Chelsea, 3 pikë më shumë
Featured image of article: Fitore e madhe për United, Martial dhe Maguire i japin 3 pikë ndaj Chelsea! Foto nga ndeshja United-Chelsea

Manchester United e nisi javën me një fitore të bujshme ndaj Chelsea në Premier League. Djemtë e trajnerit Solskjaer fituan 2-0 ndaj “Bluve të Londrës” në transfertë duke bindur edhe me lojë.

Dy golat e këtij takimi i shënuan sulmuesi francez Anthony Martial dhe mbrojtësi më i shtrenjtë në histori, Harry Maguire. Rezultati i sotëm ndez akoma më shumë luftën e skuadrave angleze për kualifikimin në Champions League.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me këtë fitore, “Djajtë e kuq” renditen në vendin e shtatë me 38 pikë, ndërsa Chelsea pozicionohet i katërti me 3 pikë më shumë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment