Politike

Fiton PS në Berat, lë pas me diferencë të theksuar votash Partinë Demokratike

Ndërsa LSI ka marrë 8394 vota, si pasojë i është djeguar një deputet për vetëm 10 vota.
Featured image of article: Fiton PS në Berat, lë pas me diferencë të theksuar votash Partinë Demokratike Pamje nga procesi i numrimit

BERAT-Partia Socialiste ka dalë triumfuese në Berat. Mësohet se ka përfunduar procesi i numërimit të kutive dhe PS ka marrë 42355 vota duke lënë pas Partinë Demokratike me 23038 vota.

Ndërsa LSI ka marrë 8394 vota, si pasojë i është djeguar një deputet për vetëm 10 vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 90% e kutive të votimit në vend! 10 qarqe konfirmojnë fituesit, PS-ja ‘ngjyros’ me lejla Jugun! PD-LSI prijnë në Veri

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment