Bota

Fitoi betejën me Covid-19, por Boris Johnson pretendon se virusi i ka shkaktuar probleme me shikimin

Ditën e djeshme në një konferencë për situatën e koronavirusit në vend, kryeministri britanik është shfaqur më syze dhe për këtë ndryshim ai ka thënë se ky problem me sytë ka ardhur si shkak i virusit.
Featured image of article: Fitoi betejën me Covid-19, por Boris Johnson pretendon se virusi i ka shkaktuar probleme me shikimin Kryeministri i Britanise, Boris Johnson.

BRITANI E MADHE- I shëruar plotësisht nga virusi, mesa duket Boris Johnson nuk u paska shpëtuar dëmtimeve të tjera pas Covid-19.  Ashtu siç kanë shpjeguar edhe ekspertët e mjekëisë të gjithë personat e infektuar nga koronavirusi edhe pas shërimit do të mbeten me dëmtime të mëdha.

Kjo është vënë re edhe tek kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson i cili në konferencën e djeshme si asnjë herë më parë është shfaqur me syze, duke pranuar publikisht se kishte probleme me shikimin.

“Më duhet të mbaj syze. Mendoj se problemi me shikimin mund të jetë për shkak të koronavirusi.”– ka thënë Johsnon.

Por sipas mediave të huaja dhe raporteve të publikuara nga Organizata  Botërore e Shëndetit problemet me shikimin nuk janë cilësuar si simptoma të Covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë qëJohsnon u infektua me Covid-19 disa javë më parë dhe ai qëndroi për të paktën 3 ditë në spital pasi gjendja e tij u rëndua, por tashmë është rikthyer në punën e tij.  Është shëruar plotësisht dhe vijon qeverisjen e Britanisë së Madhe.

Ndërkohë mediat e huaja kanë raportuar se 6 vjet më parë në 2014, vet Johnson ka deklaruar se ka probleme me shikimin, prandaj kjo deklaratë e fundit nga kryministri britanik mund të mos jetë plotësisht e vërtetë.

Burimi: METRO 

A.C/Dosja.al 

Shto Koment