Virale

Fitër Bajrami/ Vajza e vogël shikon besimtarët myslimanë teksa falen

Mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën sot në sheshin “Skënderbej”, për të kryer lutjen e namazit, e  për të kremtuar më pas Fiter Bajramin sëbashku me familjet e tyre, këtë ditë harmonie dhe begatie.
Featured image of article: Fitër Bajrami/ Vajza e vogël shikon besimtarët myslimanë teksa falen Vajza e vogël mes besimtarëve myslimanë

TIRANË- Mëngjesin e sotëm, besimtarët myslimanë kanë falur Namazin e Sabahut në sheshin “Skënderbej”.

Mes besimtarëve të shumtë, vërehej prania e një vogëlusheje, e cila shikonte familjarët e saj, teksa ata po kryenin faljen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën sot në sheshin “Skënderbej”, për të kryer lutjen e namazit, e  për të kremtuar më pas Fitër Bajramin së bashku me familjet e tyre, në këtë ditë harmonie dhe begatie.

Vajza e vogël mes besimtarëve myslimanë

(a.m/dosja.al)

Shto Koment