Bota

Fillon votimi i rezolutës për shkarkimin e Donald Trump, 10 republikanë tradhtojnë presidentin amerikan

Donald Trump bëhet presidenti i parë që votohet 2 herë për shkarkim, ku deri më tani ka  231 vota pro dhe 197 kundër.
Featured image of article: Fillon votimi i rezolutës për shkarkimin e Donald Trump, 10 republikanë tradhtojnë presidentin amerikan Dhoma e Perfaqesuesve

SHBA- Ka filluar votimi i rezolutës për shkarkimin e Donald Trump në SHBA. Mediat e huaja bëjnë me dije se Donald Trump, akuzohet për se ka pasur ‘gisht’  në sulmet që janë zhvillaur disa ditë më parë në Capitol Hill.

Donald Trump bëhet presidenti i parë që votohet 2 herë për shkarkim, ku deri më tani ka  231 vota pro dhe 197 kundër.

Votave të demokratëve iu shtuan edhe ato të 10 republikanvëe, të cilët votuan kundër presidentit të zgjedhur nga vetë ata.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë vendimi përfundimtar do t’i takojë Senatit, i cili do të vendosë nëse Donald Trump do të shkarkohet apo do të qëndrojë në detyrë deri në 20 janar.

Donald Trump humbi betejën në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit përballë Joe Biden, ndërsa ditët e fundit në SHBA shpërthyen protestat për shkak se mbështetësit demokratë akuzonin Biden për vjedhje votash, ku dyshohet se pas protestave fshihet Donald Trump.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment