DiasporaRajoni

Filipçe: Jemi në prag të valës së tretë të Covid

Në një deklaratë për mediat, Filipçe tha se kulmi i Covid edne nuk e ka prekur vendin, dhe pritet të vijë në javët në vijim.
Featured image of article: Filipçe: Jemi në prag të valës së tretë të Covid Venko Filipce,

MAQEDONI E VERIUT- Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka deklaruar se vendi është në prag të valës së tretë të Covid. Në një deklaratë për mediat, Filipçe tha se kulmi i Covid edne nuk e ka prekur vendin, dhe pritet të vijë në javët në vijim.

“Gjatë ditës së djeshme ndjemë pak lehtësim. Sot numri është më pak. Të mos shpejtojmë, duhet ta ndjekim gjendjen edhe këtë javë, me siguri kulmi është prapa nesh, por këtë do të themi në fillim të javës”, tha Filipçe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 138,891 persona me Covid, ndërsa 4,108 të tjerë kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment