LIVE UPDATES
Aktualitet

Fije që (s’)priten! Sot u tentua eliminimi i të vëllait, historia e Fatmir Mashës

18 Janar 2022, 20:01 Nga DOSJA
Fije që (s’)priten! Sot u tentua eliminimi i të vëllait,

TIRANË– Sot, biznesmeni Lulzim Masha u ka shpëtuar tre plumbave teksa po udhëtonte me makinën e tij të llojit “Mercedes Benz”. Rrethanat e ngjarjes janë misterioze, por mund të jenë hijë të së shkuarës që rikthehen.

Dosja.al ka mësuar ekskluzivisht shumë vite më parë, vëllai i Lulzim Mashës, Fatmir Masha është përfshirë në një ngjarje me dy të vrarë në vitin 1996. Për vrasjen e Artur Çikos dhe të dashurës së tij Zhaneta Agolli, Masha u dënua me 12 vjet burg pasi u vërtetua se ishte në makinë me ta, por edhe për shkak se gjurmët e tij të gishtave iu gjetën në armën tip kallashnikov. Megjithatë për drejtësinë shqiptare, vrasja e dyfishtë kishte ndodhur në kushtet e vetëmbrojtjes. Por Fatmir Masha ia doli që të lirohej nga qelia në vitin e trazuar të ’97 për të mos u kthyer më kurrë pas hekurave të qelisë.

Ndërkohë që sot pas 26 vitesh, në të njëjtin vend është qëlluar mbi vëllanë e Fatmirit, i cili nuk dihet se ku është arratisur. 63-vjeçari kishte rrëfyer para grupit hetimor se nuk kishte konflikte me askënd e se nuk e kishte idenë se kush mund të qëndronte pas këtij sulmi, por mesa duket një konflikt të hapur e ka pasur në familje.

Edhe pse para hetuesëve nuk e ka pranuar për asnjë moment. Madje çështjen e atentatit e çoi edhe më tej, duke pretenduar se plumbat kishin rënë aksidentalisht në makinën e tij, ndërkohë që Policia është mjaft e qartë; ishte atentat! Por pse e fshehu vallë? Të ketë qenë e sotmja një mesazh për të shkuarën apo e gjitha ka të bëjë me ndonjë konflikt të ndodhur së fundmi?

(k.m.f.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet artur çiko atentat lulezim mashes fatmir masha lulezim masha zhaneta agolli artur çiko atentat lulezim mashes fatmir masha lulezim masha zhaneta agolli

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS