Sport

FIFA zbulon 10 golat më të bukur, Cristiano Ronaldo sfidohet keq nga Messi, Ibrahimoviç dhe veterani italian

Zbulohet nga FIFA lista e 10 lojëtarëve me golat më të bukur, surprizë "përjashtimi" i sulmuesit Cristiano Ronaldo.
Featured image of article: FIFA zbulon 10 golat më të bukur, Cristiano Ronaldo sfidohet keq nga Messi, Ibrahimoviç dhe veterani italian Foto nga golat e Messit, Ibrahimoviç dhe Fabio Quagliarella

ZVICËR-FIFA ka zbuluar 10 lojtarët pretendentë për të fituar çmimin prestigjioz ”Puskas”, për vitin 2019. Mes 10 kandidatëve me super golat e vitit janë Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Fabio Quagliarella por surpriza e këtij edicioni është përjashtimi i sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo.

Fituesi do të zgjidhet brenda 1 shtatorit përmes një sondazhi në faqen zyrtare të FIFA-s.

Lojtarët që kanë shënuar golat më të bukur për këtë vit, lista e zbuluar nga FIFA.

Fabio Quagliarella (Sampdoria)

Matheus Cunha (RB Leipzig)

Juan Fernando Quintero (River Plate)

Zlatan Ibrahimovic (LA Galaxy)

Lionel Messi (Barcelona)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajara Nchout (Cameroon)

Amy Rodriguez (Utah Royals)

Billie Simpson (Cliftonville)

Andros Townsend (Crystal Palace)

Daniel Zsori (Debrecen)

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment