Sport

FIFA publikon renditjen, Shqipëria në vendin e 65, Kosova ngrihet sërish

Humbja me Turqinë ka ndikuar më shumë se fitorja me Moldavinë dhe kombëtarja jonë e shikon veten në vendin e 65-të.
Featured image of article: FIFA publikon renditjen, Shqipëria në vendin e 65, Kosova ngrihet sërish Kombëtarja shqiptare

FIFA ka publikuar sot renditjen e rë të skuadrave për muajin shtator. Sipas renditjes së FIFA, vihet re se përfaqësuesja jonë ka rënë me një pozicion nga klasifikimi i shkuar. Humbja me Turqinë ka ndikuar më shumë se fitorja me Moldavinë dhe kombëtarja jonë e shikon veten në vendin e 65-të.

Nga ana tjetër Kosova është ngjitur me 5 pozicione në renditjen e FIFA-s. Ndeshja shumë e mirë me Malin e Zi, e cila u fitua me rezultatin 2 me 0 ka ndihmuar shumë Kosovoën dhe tashmë është në vendin e 114.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë renditjen e kombëtareve e udhëheq Belgjika. Ndërsa Franca Brazili, Anglia e Uruguaji plotëson pesë vendet e para.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment