Sport

FIFA pezullon edhe ndeshjet ndërkombëtare, thyen një rregull për futbollistët

Një rast i paprecedent si ky që po kalon bota aktualisht ka detyruar FIFA-n të mos i detyrojë lojtarët të luajnë për kombëtaret e tyre
Featured image of article: FIFA pezullon edhe ndeshjet ndërkombëtare, thyen një rregull për futbollistët Foto ilustruese

FIFA sot ka marrë vendimin për të rekomanduar pezullimin e përkohshëm të ndeshjeve ndërkombëtare në mars dhe prill.

Shtëpia e futbollit botëror shprehet se Coronavirus po kalon kufijtë e parashikuar dhe duhet menduar fillimisht për shëndetin e futbollistëve. FIFA ka shtuar se, duke komunikuar me 55 federatat e tjera të futbollit europian dhe jo vetëm, do të kërkojë gjetjen e një zgjidhjeje të përshtatshme për datat e reja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një rast i paprecedent si ky që po kalon bota aktualisht ka detyruar FIFA-n të mos i detyrojë lojtarët të luajnë për kombëtaret e tyre.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment