Sport

Festën e titullit e prish presidenti Zhang, gazeta italiane tregon prapaskenën e bujshme: I ka kërkuar lojtarëve të…

Steven Zhang duket i gatshëm t'u kërkojë lojtarëve dhe stafit teknik të ulin pagat e tyre dhe të paktën të heqin dorë pjesërisht nga bonuset e kampionatit të parashikuara në marrëveshjet individuale të kontratës
Featured image of article: Festën e titullit e prish presidenti Zhang, gazeta italiane tregon prapaskenën e bujshme: I ka kërkuar lojtarëve të… Steven Zhang

ITALI-Sapo të qetësohet gjendja për fitimin e titullit kampion për herë të 19-të, për Interin do të vijë koha që të pajtohet me realitetin.Situata ekonomike e klubit mbetet delikate dhe mund të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në ekip: sipas Corriere dello Sport, në fakt, presidenti Steven Zhang duket i gatshëm t’u kërkojë lojtarëve dhe stafit teknik të ulin pagat e tyre dhe të paktën të heqin dorë pjesërisht nga bonuset e kampionatit të parashikuara në marrëveshjet individuale të kontratës. Një vendim që tashmë po kundërshtohet nga grupi zikaltër.

Ditët e fundit, Zhang është takuar disa herë me menaxhmentin, duke filluar të mendojë se si dhe ku të ndërhyjë për të provuar të rregullojë financat. Një takim ballë për ballë nuk ka ndodhur ende, por thashethemet do të kishin arritur tashmë në veshët e Lukakut dhe shokëve të tij, të cilët nuk e kanë marrë mirë këtë lajm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti i klubit vazhdon të punojë për likuiditetin përmes fondeve amerikane dhe negociatat tani duket se janë në proces: 250 milion euro që vijnë nga Shtetet e Bashkuara mund të ndihmojnë arkat e klubit të marrin frymë, por mund të mos jenë të mjaftueshme. Kjo është arsyeja pse do të jetë gjithashtu e nevojshme të zvogëlohen kostot e personelit të cilat, për momentin, nuk duket se gjejnë një mbështetje në grupin e skuadrës.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment