Aktualitet

FOTOT/ Mirësevini në ‘New York-un’ e vogël të Shqipërisë, Berati kthehet në një festival shumëngjyrësh dritash, pedonalja ndriçohet në prag të festave!

Siç shihet në fotot e siguruara nga Dosja.al qyteti antik i Beratit është kthyer në një festival dritash shumëngjyrësh.
Featured image of article: FOTOT/ Mirësevini në ‘New York-un’ e vogël të Shqipërisë, Berati kthehet në një festival shumëngjyrësh dritash, pedonalja ndriçohet në prag të festave! Foto nga Berati

BERAT-Berati ka ndezur mbrëmjen e djeshme dritat për zbukurimet e festave të fundvitit. Siç shihet në fotot e siguruara nga Dosja.al qyteti antik i Beratit është kthyer në një festival dritash shumëngjyrësh.

Edhe pse jemi në kohë të vështirë për shkak të pandmisë së koronavirusit, zbukurimet për festat nuk kanë ndaluar këtë vit, madje kanë filluar më herët në mëyrë që të ngjallin pak gjallëri dhe pozitivitet te qytetarët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që banorët pas ndezjes së dritave dhe përfundimit të zbukurimeve kanë dal në qytet për të parë ndryshimin e tij, dhe për të bërë disa foto të atmosferës festive që është krijuar.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment