Sport

Federata Rumune vendos të nxjerrë për adoptim një qen apo një mace, përpara çdo ndeshje kampionati

Sipas mediave lokale është nisur një fushatë ndërgjegjësimi për rritjen e dashurisë dhe respektit për kafshët
Featured image of article: Federata Rumune vendos të nxjerrë për adoptim një qen apo një mace, përpara çdo ndeshje kampionati
Përditësuar:

RUMANI – Çudira të ndryshme mundohen t’i bashkohen sportit më të bukur në botë, futbollit, për të marrë edhe një vëmendje maksimale.

E çuditshmja e rradhës vjen nga kampionati rumun. Sipas mediave lokale, Federata Rumune e Futbollit ka vendosur që të rrisë ndërgjegjësimin, për dashurinë dhe respektin për kashët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për këtë arsye ka vendosur që në prag të çdo ndeshje të kampionati të dhurohen për adoptim një qen ose një mace. Një fushatë, e cila ka nisur nën moton: “Bota ndryshon me veprimet tona.”

B.T (Dosja.al)

Shto Koment