Showbiz

Fatlumi zgjedh mes 30 bukurosheve, ku u frymëzua Luana Vjollca për emisionin e ri, 20 vite më parë transmetohej në Shqipëri

 • Një djalë beqar përballë 30 vajzave, zbulohet super emisioni me çifte i Luana Vjollcës
 • Luana Vjollca ka zgjedhur që pas emisionit të suksesshëm “Shiko Kush Luan”, të prezantojë një tjetër format premtues, që për hir të së vërtetës ka pasur sukses të padiskutueshëm nëpër botë.
  Featured image of article: Fatlumi zgjedh mes 30 bukurosheve, ku u frymëzua Luana Vjollca për emisionin e ri, 20 vite më parë transmetohej në Shqipëri Moderatorja, Luana Vjollca.

  Formati i ri televiziv që do të prezantojë Luana Vjollca është mjaft i ngjashëm me një emision të huaj që transmetohej rreth 20 vite më parë edhe në Shqipëri.

  I njohur si “The Bachelor”, seriali amerikan startoi që në vitin 2002 në ABC, dhe bëri xhiron e botës për vite me radhë. Shfaqja ka rezultuar aq e suksesshme, saqë producentët vendosën ta ritransmetonin në disa versione: The Bachelorette, Bachelor Pad, Bachelor in Paradise, Bachelor in Paradise: After Paradise, dhe The Bachelor Games Winter.

  Foto ilustruese.

  Seriali rrotullohet rreth një beqari të vetëm, një pasanik simpatik, i cili vihet përballë shumë bukuroshesh, dhe në fund duhet të zgjedhë vetëm njërën prej tyre. Gjatë sezonit, beqari eliminon kandidatet, duke arritur kulmin në një propozim martese për zgjedhjen e tij përfundimtare. Pjesëmarrësit udhëtojnë në lokacione romantike dhe ekzotike për aventurat e tyre, dhe konfliktet midis tyre, të brendshme dhe të jashtme, sjellin dhe si rrjedhojë eleminimin e kandidateve.

  Përshkrimi i mësipërm është një udhëzim i përgjithshëm. Në praktikë, shfaqja nuk ndjek gjithmonë strukturën e saj të projektuar.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
  Foto ilustruese.

  Në secilin episod beqari bashkëvepron me gratë dhe i paraqet një trëndafil secilës grua që dëshiron të mbetet në shfaqje. Ata që nuk marrin një trëndafil janë eleminuar. Eleminimet bazohen në ndjenjat personale të beqarit për secilën konkurruese, të udhëhequr kryesisht nga përshtypja e bërë nga secila grua gjatë datave ose ngjarjeve të tjera të javës. Shumica e trëndafilave janë paraqitur në një ceremoni trëndafilash në fund të çdo episodi.

  Luana Vjollca ka zgjedhur që pas emisionit të suksesshëm “Shiko Kush Luan”, të prezantojë një tjetër format premtues, që për hir të së vërtetës ka pasur sukses të padiskutueshëm nëpër botë. Megjithatë “Beqari”, vjen në disa versione, dhe sipas revistës Anabel, Luana Vjollca ka zgjedhur formatin australian “Taken out”, i cili ka të njëjtën përmbajtje, por sfida të ndryshme nga ato të emisionit transmetuar rreth 20 vite më parë në Shqipëri.

  (R.L/Dosja.al)

  Shto Koment