BotaShowbiz

“Fatkeqësi që Johnson u zgjodh kryeministër”, Dua Lipa reagon pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit: Urime Britani, me të vërtetë dështove…(FOTO)

 Ky reagim i Duas nuk është i vetmi kundër Jonhsonit, pasi edhe herë të tjera ajo ka ironizuar dhe kundërshuar postin e tij si kryeministër i Anglisë.
Featured image of article: “Fatkeqësi që Johnson u zgjodh kryeministër”, Dua Lipa reagon pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit: Urime Britani, me të vërtetë dështove…(FOTO) Dua Lipa dhe Boris Johnson

BRITANI E MADHE– Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është një ndër emrat  më të dashur për publikun shqiptar, por jo vetëm pasi muzika e saj ka bërë për vete qindra mijëra njerëz në botë.

Ajo prej vitesh tashmë punon dhe jeton sëbashku me familjen në Angli.

E ndërkohë që nga sondazhi për zgjedhjet historike të ditës së djeshme nxorrën fitues, Boris Johnsonin këngëtarja shqiptare ka reguar ashpër për fitoren e tij.

Ky reagim i Duas nuk është i vetmi kundër Jonhsonit, pasi edhe herë të tjera ajo ka ironizuar dhe kundërshuar postin e tij si kryeministër i Anglisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ky është kryeministri.Çfarë fatkeqësie totale e ndyrë. Urime Angli ti me të vërtetë dështove.”-shkruan Dua krahas fotos  së tij.

A.C/Dosja.al

Shto Koment