Aktualitet

“Mjaft përdorët maska”, farmacistja bën thirrjen e fortë për ata që mbrohen nga koronavirusi, dëmi që i shkaktojnë vetes

Video
Në lidhje Skype nga qyteti i Korçës,  Eda tregoi për “Ftesë në 5” me Bieta Sulon se përdorimi i maskave dhe dezinfektuesëve janë masat e fundit që duhen marrë për t’u  mbrojtur nga Coronavirus. Sipas saj, përdorimi i maskave nga personat që nuk janë të infektuar është i panevojshëm, madje mund të favorizojë thithjen e viruseve për shkak të lagështirës që krijon përdorimi i tyre.
Featured image of article: “Mjaft përdorët maska”, farmacistja bën thirrjen e fortë për ata që mbrohen nga koronavirusi, dëmi që i shkaktojnë vetes Farmacistja
Përditësuar:

TIRANË– Jo më larg se dy ditë më parë, farmacistja Elda Zavalani premtoi se do të dhuronte maska falas për të gjithë qytetarët, që janë në kërkim të tyre dhe masave të tjera mbrojtëse ndaj Coronavirus.

Në lidhje Skype nga qyteti i Korçës,  Eda tregoi për “Ftesë në 5” me Bieta Sulon se përdorimi i maskave dhe dezinfektuesëve janë masat e fundit që duhen marrë për t’u  mbrojtur nga Coronavirus. Sipas saj, përdorimi i maskave nga personat që nuk janë të infektuar është i panevojshëm, madje mund të favorizojë thithjen e viruseve për shkak të lagështirës që krijon përdorimi i tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me përgjegjësi të plotë, ajo deklaroi se maskat duhet të mbahen vetëm nga personat që janë prekur nga virusi, si  edhe nga stafi mjekësor që është në kontakt të vazhdueshëm me pacientët e infektuar.

Marrë nga Top Channel

Shto Koment