Sociale

Familjet në nevojë gjatë koronavirusit, shoqata Planet ia nis nga Kamza: Ndihmuam sot 3 familjet e para

FOTO
Qeveria ka hartuar një paketë A për të ndihmuar biznesin e vogël, ata me ndihmë ekonomike dhe të papunët. Por situata është ende e vështirë për mijëra familje të tjera.
Featured image of article: Familjet në nevojë gjatë koronavirusit, shoqata Planet ia nis nga Kamza: Ndihmuam sot 3 familjet e para Shoqata Planet

TIRANË- Koronavirus ka paralizuar punën në të gjithë vendin, dhe janë me mijëra familje që kanë nevojë për ndihmë. Organizata të ndryshme kanë nisur t’i ndihmojnë, një prej tyre, Shoqata Planet ia ka nisur nga Kamza. Përmes rrjeteve sociale, Planet njofton se janë ndihmuar sot 3 familjet e para. “Sot filluam shperndarjen e ndihmave per njerezit ne nevoje. 5 pakot e para ( nga 80 pako gjithsej deri tani ) i`u dhane 3 familjeve ( gjithsej 11 fryme) ne Institut Bujqesor.”,-shkruan shoqata në rrjetet sociale. 

Postimi i plotë në rrjetet sociale:

Sot filluam shperndarjen e ndihmave per njerezit ne nevoje.5 pakot e para ( nga 80 pako gjithsej deri tani ) i`u dhane 3 familjeve ( gjithsej 11 fryme) ne Institut Bujqesor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gepostet von Shoqata Planet am Freitag, 3. April 2020

Ekonomia me shpërthimin e pandemisë së COVID-19 është një tjetër betejë e vështirë për t’u fituar. Mijëra vende pune janë mbyllur e qindra janë shkurtuar. Qeveria ka hartuar një paketë A për të ndihmuar biznesin e vogël, ata me ndihmë ekonomike dhe të papunët. Por situata është ende e vështirë për mijëra familje të tjera.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment