Politike

Familjarët po u luftojnë me jetën në spital/ Manastirliu takon të afërmit e pacientëve me COVID, Najada Çomo: Refuzojnë të flasin me ju se janë sëmurë, por jo se…

VIDEO
 • Ka gruan e shtruar tek Infektivi, qytetari POROSI Najada Çomos, Manastirliu: Po jo moj zemra ime!
 • Teksa komunikonte me pacientët, mjekja Najada Çomo i ka bërë me dije familjarëve se të afërmit e tyre nuk duan të komunikojnë me ta për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore. Sipas saj, zgjidhje është që ata t'u dërgojnë mesazhe. 

  TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me familjarët e pacientëve me COVID-19 që po marrin trajtim spitalor në ambientet e spitalit Infektiv. Ajo është shprehur se në dispozicion të tyre janë vënë tableta për të ndërmjetësuar komunikimin vizual mes pacientëve dhe të afërmve të tyre.

  Teksa komunikonte me pacientët, mjekja Najada Çomo i ka bërë me dije familjarëve se të afërmit e tyre nuk duan të komunikojnë me ta për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore. Sipas saj, zgjidhje është që ata t’u dërgojnë mesazhe. 

  Ata që janë të sëmurë refuzojnë të flasin në telefon, shkruajnë me mesazhe. Babi refuzon të flasë se është i sëmurë. Ka probleme me frymëmarrjen. Nëse nuk flet gjatë do të thotë që është sëmurë jo se ka probleme psikologjike,”-tha Najada Çomo. Ndërkohë që ministrja ka shtuar: Unë marr shumë mesazhe. Kemi disa tableta me numrin përkatës dhe mund t’i shihni me koordinatorët. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

   

  (k.m./dosja.al)

  Shto Koment