Aktualitet

Familja Rama përgënjeshtron deklaratat e Veliajt: Ai është mashtrus, na kanë fut si familje në sherr

Deklarata e bërë nga Veliaj ka mbjellë konflikt në familje, pasi ata nuk kanë marë asnjë qindarkë.
Featured image of article: Familja Rama përgënjeshtron deklaratat e Veliajt: Ai është mashtrus, na kanë fut si familje në sherr Familja Rama ne Tirane

TIRANE– Familja e Shpëtim Ramës është futur në konflikt pas deklaratës së kryebashkiakut Erjon Veliaj në lidhje me dëmshpërblimin nga tërmeti, ku Veliaj deklaroi se familja e ka tërhequr fondin por nuk e ka përdorur për të rikonstruktuar banesën.

Ai deklaroi se Valbona Rama i ka marë paratë, duke përgënjeshtruar denoncimin, si dhe duke e akuzuar zonjën Rama se ajo gënjen.

Kjo deklaratë e bërë nga Veliaj ka mbjellë konflikt në familje, pasi ata nuk kanë marë asnjë qindarkë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga investigimi, Veliaj ka publikuar një faturë të muajit nëntor të viti të shkuar për tërmëtin e maujit shtator 2019, jo i tërmetit të 26 nëntorit që i detyroi të dilnin nga banesa. Për ‘SyriTv’, kryefamiljari rrëfen sherrin që i ka shkatuar në familje kjo dekaratë, ku sipas tij djali e ka pyetur se mos vetë i ka marë ato para dhe Veliaj po thotë të vërtetën.

Kurrë asnjëherë nuk kam marrë lek, na kanë fut si familje në sherr. Ai është mashtrus, ti gjejë ku i ka lekët’– shprehen ata.


(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment