Kuriozitete

Familja në Zelandë ngelet në qiell të hapur, ‘pishina’ me baltë i mbin në oborr (FOTO+VIDEO)

Gedye dhe familja e saj u nxorrën jashtë pronës si një masë sigurie, pasi pishina vazhdoi të rritet, të nxehej, të binte dhe të lëshonte baltë të lagur.
Featured image of article: Familja në Zelandë ngelet në qiell të hapur, ‘pishina’ me baltë i mbin në oborr (FOTO+VIDEO) Balta para shtëpisë në Zelandën e Re

ZELANË E RE- Një familje e Zelandës së Re është detyruar të braktisë shtëpinë e saj, pasi një krater me baltë me rënie u shfaq në kopsht.

Susan Gedye, e cila jeton në qytetin Rotorua të ishullit të Veriut, u zgjua në orët e hershme të së martës duke menduar se po përjetonte një tërmet. “U zgjova rreth orës 2 të mëngjesit duke menduar ‘oh, ka një tërmet i madh që po ndodh këtu,’ ka pasur shumë dridhje dhe tronditje,” tha ajo për Radio Zelandën e Re.

Balta rreth shtëpisë

Teksa dridhja vazhdonte, ajo hyri në kuzhinë për të hetuar, duke shikuar nga dritarja dhe duke parë “një gejzere të madhe që dilte nga toka”, i tha ajo stacionit të lajmeve lokale.

Gedye dhe familja e saj u nxorrën jashtë pronës si një masë sigurie, pasi pishina vazhdoi të rritet, të nxehej, të binte dhe të lëshonte baltë të lagur.

Marrë dhe përkthyer nga CNN

(a.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment