Bota

Familja indiane kapet teksa varros të gjallë vajzën e porsalindur të padëshiruar (VIDEO)

Burri që mbante vajzën e vogël në duar ishte gjyshi i saj. Ai tha se kur mësoi se që foshnja ishte vajzë ata e morën nga spitali dhe e çuan në shtëpi.
Featured image of article: Familja indiane kapet teksa varros të gjallë vajzën e porsalindur të padëshiruar (VIDEO) Momenti kur gjyshi u kaq duke varrosur te gjalle mbesen

INDI- Policia në Hyderabad, kohët e fundit shpëtuar një vajzë të porsalindur pasi familja e saj ishte gati ta varroste të gjallë në një gropë fshehurazi.

Përmes një video të regjistruar nga vendngjarja që më pas u bë edhe virale, tregon që oficerët e policisë po afroheshin dhe po përballeshin me burrin që në duar mbate të mbështjellë me batanije vazjën të cilën donin ta varrosnin për së gjalli.

Burri i thotë policit se foshnja kishte vdekur më herët në një spital, por në këtë kohë foshnja po fillonte të lëvizte nën batanije dhe këmba ishte ngritur.

Më pas u zbulua se burri që mbante vajzën e vogël në duar ishte gjyshi i saj. Ai tha se kur mësoi se që foshnja ishte vajzë ata e morën nga spitali dhe e çuan në shtëpi.

Gjyshi dhe një tjetër burrë, i afërm i foshnjës u arrestuan dhe u liruan pasi u morën deklaratat e tyre.

Sipas Daily Mail, vajza e vogël po i nënshtrohet trajtimit në spital ndërsa po kryhet një hetim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbi ngjarjen u hodh dritë nga shoferi i një taksie, i cili paralajmëroi policinë kur vuri re dy burrat po vepronin në një mënyrë të dyshimtë, njëri që mbante një çantë, ndërsa tjetri hapi një vrimë jo larg nga stacioni i autobusit.

Burimi: NST 

A.C/Dosja.al 

Shto Koment