Aktualitet

‘Fama’ e shqiptarëve/ ‘Mjeshtra të trafikimit të seksit dhe prostitucionit’, nga gjuajtjet me armë, deri tek torturat“mesjetare”, si funksionojnë bandat

Shqiptarët së bashku me bullgarët dhe rumunët janë mjeshtra të trafikimit të seksit dhe prostitucionit.
Featured image of article: ‘Fama’ e shqiptarëve/ ‘Mjeshtra të trafikimit të seksit dhe prostitucionit’, nga gjuajtjet me armë, deri tek torturat“mesjetare”, si funksionojnë bandat Prostitucion- arme
Përditësuar:

SPANJE– Në Spanjë gjithçka duket se po i kthehet normalitetit- kur themi këtë e kemi fjalën se njerëzit janë bërë agresivë, madje më shumë seç ishin.

Costa del Sol, Mijas Costa dhe vende të tjera në Spanjë të cilat nga jashtë duken si magjepsëse nga plazhet e bukura nuk janë asgjë më shumë se territore ‘lufte’ mes bandash. Dhe në mesin e këtyre bandave kemi dhe ato shqiptare e këtë e ka treguar gazetari Giles Brown per ‘Sun Online’ .

Ai ka thënë se shqiptarët së bashku me bullgarët dhe rumunët janë mjeshtra të trafikimit të seksit dhe prostitucionit.
Brown ka treguar se gangsterët shqiptaro-kosovarë, shumë prej tyre ish-ushtarakë, janë arrestuar vitet e fundit për drejtimin e ekipeve profesionale të vjedhjeve nëpër vilat bregdetare.

Nga gjuajtjet brutale me armë, deri te ekzekutimet e planifikuara dhe metodat e torturës “mesjetare”, bandat nga e gjithë bota po gdhendin destinacionin popullor të festave duke ‘vendosur rezultatet’ në një betejë të vazhdueshme.
Gazetari i pavarur Giles Brown, 52 vjeç, i cili ka jetuar jashtë Marbella për 30 vjet, thotë se sulmet e fundit janë një jehonë shqetësuese.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Është shenjë për mua se gjërat po kthehen në normale në Marbella, në një mënyrë të keqe,” thotë ai për ‘Sun Online’.

“Ka kaq shumë njerëz të përfshirë tani në luftërat e bandave – rusë, shqiptarë, kolumbianë, venezuelianë, marokenë, anglezë, irlandezë, të gjithë duan një pjesë të tortës,” thotë Teulings.“

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment