Bota

Falsifikoi vdekjen e saj në këmbim të 1 milion eurove, arrestohet gruaja në Gjermani

Mirëpo qeni e nxorri zbuluar. Detektivët privatë të punësuar nga firma kërkuan në rrjetet sociale dhe zbuluan se gruaja në fjalë kishte një qen qimedredhur "gjigant", që nuk është një racë shumë e zakonshme në ishull.
Featured image of article: Falsifikoi vdekjen e saj në këmbim të 1 milion eurove, arrestohet gruaja në Gjermani Lloji i qenit që nxorri zbuluar gruan

GJERMANI– Një grua është arrestuar në Majorca për mashtrim. Gruaja nga Gjermania dyshohet se ka trilluar vdekjen e saj për të përfituar para. 47-vjeçarja dyshohet të ketë përvetësuar rreth 1 milion € nga firma gjermane e energjisë diellore ku ajo punonte, pasi ka falsifikuar vdekjen e saj.

Mirëpo qeni e nxorri zbuluar. Detektivët privatë të punësuar nga firma kërkuan në rrjetet sociale dhe zbuluan se gruaja në fjalë kishte një qen qimedredhur “gjigant”, që nuk është një racë shumë e zakonshme në ishull.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pikërisht qeni i saj i çoi efektivët në gjurmët e gruas në fjalë e cila pohoi edhe vtë më pas që kishte falsifikuar vdekjen e saj për arsye ekonomike.

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment