Politike

“Rama ka maru”, Basha shpall fitoren, pritet me duartrokitje dhe ovacione: Faleminderit!

VIDEO
Vetëm pak minuta pas mbylljes së rezultatit të votimit dhe publikimit të EXIT Poll-eve, Basha ka zgjedhur që të zhvillojë një kominikim për shtyp nga PD-ja.
Featured image of article: “Rama ka maru”, Basha shpall fitoren, pritet me duartrokitje dhe ovacione: Faleminderit! Kryedemokrati Lulzim Basha
Përditësuar:

TIRANË– Kryedemokrati Lulzim Basha shpalli fitoren mbrëmjen e sotme pasi pesë projeksionet e nxorrën fitues të zgjedhjeve të 25 prillit. Në një deklaratë para mediave nga selia blu, ku u prit me duartrokitje dhe ovacione, Basha falenderoi të gjithë votuesit.

“Edi Rama ka maru, ka maru, ka maru,”- dëgjoheshin ovacione në sfodn, ndërsa Basha tha fjalet e para.

“Faleminderit të gjithë qytetarëve shqiptarë që zgjodhën ndryshimin. Kjo është një fitore e qartë për popullin shqiptar dhe një fitore e qartë për Aleancën për Ndryshim. Vullneti i popullit është në ato kuti votimi. Unë kam besim të plotë se numëruesit do ta përmbyllin këtë proces me përgjegjësi, me durim dhe sipas ligjit. Dhe, siç kam thënë në fillim të kësaj fushate, në fund, Shqipëria fiton,”- tha Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment