DiasporaRajoni

‘Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe fati i Kosovës’, Nicola Orlando flet për ditën e Evropës

Ai ka shkruar në Twitter se Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori, ndërsa ka shtuar se rruga është e qartë dhe urgjente por se duhet kurajë si nga Kosova ashtu edhe nga Evropa.
Featured image of article: ‘Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe fati i Kosovës’, Nicola Orlando flet për ditën e Evropës Nicola Orlando

KOSOVË -Nicola Orlando, Ambasadori i Italisë në Kosovë sot në Ditën e Evropës ka thënë se Evropa është edhe fati i Kosovës

Ai ka shkruar në Twitter se Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori, ndërsa ka shtuar se rruga është e qartë dhe urgjente por se duhet kurajë si nga Kosova ashtu edhe nga Evropa.

 

“9 maji është Dita e Evropës: ne festojmë me inuitën Etërve Themeltarë që vetëm në unitet qëndron paqja dhe zhvillimi social. Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe fati i Kosovës. Rruga është e qartë dhe urgjente, por duhet kurajë si nga Kosova ashtu edhe nga Evropa. Përpara!”, ka shkruar Orlando.

(E.K/DOSJA.AL)

Shto Koment