Sport

Europian pa Shqipërinë, por jo pa shqiptarë / Kush janë 9 futbollistët që marrin pjesë (EMRAT)

Në këtë edicion të kampionatit europian do të jenë plot 9 futbollisrë me origjinë shqiptare
Featured image of article: Europian pa Shqipërinë, por jo pa shqiptarë / Kush janë 9 futbollistët që marrin pjesë (EMRAT)
Përditësuar:

ITALI – Shqipëria vërtet nuk merr pjesë në finalet e këtij “Euro2020”, por shqiptaret nuk mungojnë. Në këtë edicion të aktivitetit më të madh kontinenti të vjetër, nuk janë vetëm shqiptarët e Zvicrës.

Te përfaqësuesja helvete janë, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi. Ndërkohë 6 shqiptarë të tjerë janë te Maqedonia e Veriut, me këta të fundit që kualifikohen në Europian për herë të parë në histori.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Visa Musliu, Egzon Bejtulai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani, janë lojtarët shqiptarë që do të luajnë me Maqedonin në Euro2020.

B.T (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment