Aktualitet

Kreu i delegacionit të PE përgëzon Ramën për 25 prillin: Zgjedhje të mirëorganizuara dhe proces i qetë! Hap më pranë drejt bashkimit në BE, ju mbështesim

Manolis Kefalogiannis shton se organizimi i suksesshëm i këtij procesi zgjedhor është një hap i rëndësishëm drejt pranimit të vendit tonë në BE, ndërsa thekson se Parlamenti Europian mbështet Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE. 
Featured image of article: Kreu i delegacionit të PE përgëzon Ramën për 25 prillin: Zgjedhje të mirëorganizuara dhe proces i qetë! Hap më pranë drejt bashkimit në BE, ju mbështesim Manolis Kefalogiannis
Përditësuar:

BRUKSEL- Europarlamentari grek, Manolis Kefalogiannis përgëzon kryeministrin Edi Rama për procesin zgjedhor. Sot, kryetari i Delegacionit të Parlamentin Europian në Komitetin e Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, Manolis Kefalogiannis, ka uruar kreun e qeverisë duke i konsideruar të qeta zgjedhjet e 25 prillit. Kefalogiannis shton se organizimi i suksesshëm i këtij procesi zgjedhor është një hap i rëndësishëm drejt pranimit të vendit tonë në BE, ndërsa thekson se Parlamenti Europian mbështet Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE. 

URIMI I PLOTË:

I dashur Z. Rama, Unë do të doja t’ju përgëzoja ngrohtësisht për procesin e mirë-organizuar zgjedhor, i cili përfundoi në një ditë të qetë dhe pozitive të zgjedhjeve parlamentare në 25 Prill 2021. Unë do të doja ta zgjas me urime për popullin e Shqipërisë për pjesëmarrjen e tyre paqësore në këto zgjedhje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më lejoni të vlerësoj organizimin e mirë të zgjedhjeve parlamentare pavarësisht sfidat e paraqitura nga një legjislacion zgjedhor i rishikuar në kontekstin e një pandemie globale. Organizimi i suksesshëm i këtij procesi zgjedhor është një hap shumë i rëndësishëm në rrugën drejt pranimi i vendit tuaj në Bashkimin Evropian, një hap që duhet të ndiqet nga zbatimin e plotë të rekomandimeve të formuluara nga Misioni OSBE-ODIHR.

Ju mund të jeni të sigurt se Parlamenti Evropian mbështet dhe do të vazhdojë të mbështesë Shqipëria në rrugën e saj drejt integrimit në BE. Si Kryetar i Delegacionit të Parlamentit Evropian në Komisionin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, unë jam duke kërkuar përpara për të vazhduar bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe të frytshëm me Parlamentin e sapo zgjedhur.

(k.m.dosja.al)

Shto Koment