Sport

Europa League vendos përballjet e çerekfinales, Manchester United me fat, nëse Inter kualifikohet do të luajë me gjermanët e…

Manchester United është me fat pasi do të luajë me fituesin e Copenhagen-Instabul Basakseir
Featured image of article: Europa League vendos përballjet e çerekfinales, Manchester United me fat, nëse Inter kualifikohet do të luajë me gjermanët e… Europa League

NYON-Europa League ka mësuar çiftet interesante për takimet çerekfinale që do të luhen më 10 dhe 11 gusht. Sa i përket skaudrave të mëdha, Manchester United është me fat pasi do të luajë me fituesin e Copenhagen-Instabul Basakseir.Raundi i 1/8-ve do të luhet më 5 dhe 6 gusht. Çerekfinalja më 10 dhe 11 gusht, gjysmëfinalet më 16 dhe 17 gusht dhe finalja e madhe në Këln më 21 gusht.

Faza çerekfinale:

C1: Fituesi i Shaktor Donjetsk-Volfsburg VS Fituesi i Bazel-Aintraht.

C2: Fituesi i Junajtid-LASK VS Fituesi i Kopenhagen-Istanbul Bashaksehir

C3: Fituesi i Getafe-Inter VS Fituesi i Leverkusen-Reinxhërs

C4: Fituesi i Roma-Sevija VS Fituesi i Uolves-Olimpiakos

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Faza gjysmëfinale:

C2-C4

C1-C3

Ndeshjet e para të dueleve të raundit të 1/8
Shakhtar Donjetsk-Volfsburg (2-1)
Bajer Leverkusen-Reinxhërs (3-1)
Uolves-Olimpiakos (1-1)
Mançester Junajtid-LASK (5-0)
Bazel – AintrahtFrankfurt (3-0)
Kopenhagen-Istanbul Basakshehir (0-1)
Getafe-Inter (ndeshje teke)
Roma-Sevija (ndeshje teke)

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment