Sport

EUROPA LEAGUE/ Vatër infeksioni te skuadra holandeze AZ Alkmaar, Napoli mund të përsërisë atë që bëri me Juventusin

Skuadra holandeze nuk ka bërë të ditur numrin e lojtarëve që janë infektuar, ndërsa sipas rregullave të UEFA-s, ndeshja nuk mund të luhet nëse janë më shumë se 13 lojtarë të infektuar
Featured image of article: EUROPA LEAGUE/ Vatër infeksioni te skuadra holandeze AZ Alkmaar, Napoli mund të përsërisë atë që bëri me Juventusin AZ Alkmaar

HOLANDË– Skuadra holandeze, AZ Alkmaar është kthyer në vatër infeksioni. Klubi bardhekuq në një njoftim ka deklaruar: Ditën e martë janë zbuluar raste të reja me koronavirus brenda grupit të lojtarëve. Aktualisht po vlerësohet shkalla e infeksioneve. AZ Alkmaar është në konsultim të ngushtë me autoritetet (Federata, autoritetet shëndetësore dhe UEFA) për hapat që do të ndiqen.

Skuadra holandeze nuk ka bërë të ditur numrin e lojtarëve që janë infektuar, ndërsa sipas rregullave të UEFA-s, ndeshja nuk mund të luhet nëse janë më shumë se 13 lojtarë të infektuar. E reja është se reagimi i autoriteteve tregon shqetësimin për mbërritjen në Napoli të Az Alkmaar. “Duhet një sjellje e përgjegjshme, Az duhet karantinuar e ndeshja të shtyhet”. Shkruhej në komunikatën e Napolit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment