Sport

Europa League/ Leverkusen kalon në çerekfinale, Sevilla mund pastër Romën

Po ashtu sot është luajtur dhe ndeshja tjetër mes Sevillas dhe Romës, ku spanjollët i kanë dhënë një leksion italiane dhe i mundën me rezultatin 2 me 0.
Featured image of article: Europa League/ Leverkusen kalon në çerekfinale, Sevilla mund pastër Romën Europa League

TIRANË- Janë luajtur edhe dy ndeshjet e radhës të fazës 1/16 në Europa League. Bayer Leverkusen ka arritur që të fitojë kundër Rangers me rezultatin 1 me 0 dhe ka kaluar në fazën çerekfinale, pasi kishte fituar dhe ndeshjen e parë me rezultatin 3 me 1.

Po ashtu sot është luajtur dhe ndeshja tjetër mes Sevilla dhe Romës, ku spanjollët i kanë dhënë një leksion italiane dhe i mundën me rezultatin 2 me 0.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë pritet të përfundojnë dhe dy ndeshjet e radhës të fazës 1/16 për të përcaktuar 8 skuadrat që do jenë në çerek finale. Një ditë më parë u kualifikuan, Inter, Shaktar, Manchester United dhe Copenhagen.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment