Në Grupin A në Europa League Roma fitoi ndaj Cluj me shifrat 5-0.Në Grupin F Napoli fitoi me përmbysje ndaj Rijekës me shifrat 1-2
Featured image of article: EUROPA LEAGUE/ 90 minuta për Marash Kumbullën në suksesin kundër Cluj,Napoli përmbys Rijekën, ja rezultatet e tjera Roma

EUROPË– Në Grupin A në Europa League Roma fitoi ndaj Cluj me shifrat 5-0. Ndeshja zhvilluar në “Olimpico” të Romës foli vetëm për verdhekuqtë dhe në asnjë moment nuk e vunë në diskutim suksesin. Skuadra e kryeqytetit italian e mbylli pjesën e parë me tre gola diferencë, pasi gjetën rrjetëm Mkhytarian, Ibanez dhe Mayoral.

Gjatë pjesës së dytë ekipi i drejtuar nga Fonseca shënoi edhe dy gola të tjerë me Mayoral dhe Pedron për rezultatin përfundimtar 5-0. Luajti titullar në mbrojtje Marash Kumbulla, që pati pak punë për të bërë ndaj ekipit rumun.

Në Grupin F Napoli fitoi me përmbysje ndaj Rijekës me shifrat 1-2. Skuadra kroate kaloi e para në epërsi në minutën e 13-të me Muric. Napolitanët mundën të barazonin në fundin e pjesës së parë me Demme, ndërsa në të 62-ën detyruan Braut të shënonte autogol. Po në këtë grup, Real Sociedadi fitoi 1-0 ndaj Alkmaarit.