Showbiz

‘Euro 2020’ fillon nesër/ Kush do jetë këngëtari shqiptar që do performojë në “Olimpico” të Romë

Kanë mbetur edhe 24 orë që nga fillimi i shumëpritur i Kampionatiti Evropian. Këngëtari shqiptar Ermal Meta do të ngjitet i pari në skenën e Olimpico" në Romë.
Featured image of article: ‘Euro 2020’ fillon nesër/ Kush do jetë këngëtari shqiptar që do performojë në “Olimpico” të Romë euro 2020

ITALI- Edhe pse një vit me vonesë gjithçka është gati për ‘Euro 2020’. Mediat e huaja raportojnë se ceremonia zyrtare do të fillojë nesër në orën 19:00.

Ndeshja hapëse në “Euro 2020” do të jetë mes Turqisë dhe Italisë në “Olimpico” në Romë.

Andrea Bocelli do të këndojë legjendën “Nessun Dorma”, ndërsa këngëtari  Ermal Meta do të performojë i pari në hapjen e ceremonisë që do të improvizohet në lokalin e “Olimpico”. 40-vjeçari shqiptar do të këndojë “Uno”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kampionati “Euro 2020” do të nisë në Romë nesër dhe përfundon në Wembley, më 11 korrik.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment