Politike

Etjen Xhafaj: Hotelet me pesë yje sot paguajnë 6% TVSH. Investimet e huaja janë rritur me 236.5 milion euro

VIDEO
Në fjalën e tij, Xhafaj tha se falë qeverisjes së Partisë Socialiste, sot hotelet me pesë yje paguajnë 6% të TVSH-së.
Featured image of article: Etjen Xhafaj: Hotelet me pesë yje sot paguajnë 6% TVSH. Investimet e huaja janë rritur me 236.5 milion euro Etjen Xhafaj

TIRANË– Etjen Xhafaj ishte sot në aktivitetin politik të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit premtoi rritje pagash dhe ulje taksash. Në fjalën e tij, Xhafaj tha se falë qeverisjes së Partisë Socialiste, sot hotelet me pesë yje paguajnë 6% të TVSH-së.


Xhafaj shtoi se gjithashtu në vend janë rritur investimet e huaja me 236.5 milionë euro.

“Hotelet me pesë yje sot paguajnë 6% TVSH. Investimet e huaja janë rritur me 236.5 milion euro,“- tha ai. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: Rama: 40% rritje pagash për mësuesit e bluzat e bardha, zero për pushtetarët! Kush paguhet mbi 2.5 mln lekë taksohet me 23%, të tjerët me 13%, programi i çufove është menu, ta hajë kush ta hajë

(fm/dosja.al)

Shto Koment