Politike

“Është strehuar tek institucionet shtetërore”/ Murrizi: SPAK-u është kaps, merret me ata që i kanë dhënë 100 mijë lekë policit për ta korruptuar

Murrizi është shprehur se SPAK është strehuar tek institucionet shtetërore, sakaq shton se ajo duhet të 2000 persona në Shqipëri.
Featured image of article: “Është strehuar tek institucionet shtetërore”/ Murrizi: SPAK-u është kaps, merret me ata që i kanë dhënë 100 mijë lekë policit për ta korruptuar Myslim Murrizi

TIRANË- Deputeti Myslym Murrizi ka hedhur akuza ndaj SPAK duke thënë se kjo e fubndit merret me ata që i kanë dhënë 100 mijë lekë policit për ta korruptuar. I ftuar në “Arena’ Murrizi është shprehur se SPAK është strehuar tek institucionet shtetërore, sakaq shton se ajo duhet të 2000 persona në Shqipëri.

” Nga ç’po shoh SPAK-u është kaps. Merret me ata që i kanë dhënë 100 mijë lekë policit për ta korruptuar. Ka ikur koha që kapsi me drejtues “tëndafilin” dhe “venusin” t’i bëjnë presion Myslim Murrizit. Këta më duken si fatorino treni që janë strehuar tek institucionet shtetërore. Unë nuk besoj se amerikanët e kanë si qëllim që të merret me 10 mijë leksha. SPAK-u duhet të merret me 2000 persona në Shqipëri.” ka thënë ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

Shto Koment