Aktualitet

“Është perëndia që na jep sisë”/ Ngushëllimi “i pazakontë” i Petro Koçit në adresë të kryeministrit për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës

Ngushëllimi “i pazakontë” i Petro Koçit në adresë të kryeministrit Edi Rama. Koçi thekson se nëna është e vetmja perëndi që e prekim dhe na prek.
Featured image of article: “Është perëndia që na jep sisë”/ Ngushëllimi “i pazakontë” i Petro Koçit në adresë të kryeministrit për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës Aneta Rama dhe Petro Koçi.

TIRANË- Një ngushëllim ndryshe nga të tjerët ka shkuar në sot në adresë të Edi Ramës, për ndarjen nga jeta të nënës së tij. Politikani Petro Koçi shprehet se nëna është vetmja perëndi që na prek dhe e prekim. Aio shprehet më tej se nëna është e vetmja perëndi që loton dhe na jep gji.

“I dashur Edi, nëna është e vetmja perëndi që na prek dhe e prekim. Është perëndia që na jep sisë dhe loton për ne. I ndritët s…”. shkruan Petro Koçi në rrjetet sociale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aneta Rama ndërroi jetë ditën e sotme, në moshën 82-vjeçare. Lajmin  e dha vetë kryeministri Edi Rama, i cili e quajti nënën e tij, ‘dritën e shtëpisë’. Aneta Rama ishte një nga stomtologet e para në vendin tonë, e cila është nderuar edhe me titullin “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare”. Ceremonia e varrimit pritet të bëhet sot në orën 17:00.

J.V/Dosja.al

Shto Koment