Politike

‘Është një shtet i tërë që merret me ju’/ I kërkoi sqarime për biznesin, Rama kapet me qytetarin në Kombinat: S’flas nga mendja ime, po nuk besove shko tek kreu i PD në Farkë. Shihe vetë!

VIDEO
Të shqetësuar për marrjen e banesave nga qeveria, ata e kanë pyetur kreun e qeverisë se si do të veprohet për bizneset dhe nga familjet me disa kurora brenda një shtëpie. 
Featured image of article: ‘Është një shtet i tërë që merret me ju’/ I kërkoi sqarime për biznesin, Rama kapet me qytetarin në Kombinat: S’flas nga mendja ime, po nuk besove shko tek kreu i PD në Farkë. Shihe vetë! Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka qënë për inspektime paraditen e sotme në zonën e Kombinatit në Tiranë, ku edhe është përplasur me banorët. Të shqetësuar për marrjen e banesave nga qeveria, ata e kanë pyetur kreun e qeverisë se si do të veprohet për bizneset dhe nga familjet me disa kurora brenda një shtëpie. 

Teksa i sqaronte, Rama është nxehur me një prej banorëve të zonës duke i kërkuar që të shkonte dher të shikonte vetë sesi kishte funksionuar procesi në zonën e Farkës. 

PJESË NGA BISEDA:

Rama: A ka gjo, as nuk ka gjë…

Qytetari: Ajo shihet me sy…

Rama: Ajo që them unë nuk është mendja ime. Është një shtet i tërë që merret me ju.

Qytetarja: Çfarë do bëhet me ne?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama: Kush ka biznes, do marrë biznes. Edhe ky…Ndërkohë të gjithë do marrin me letër, kontratë dhe vulë dhe me penalitet për qeverinë. Çdo muaj që vonohem do kem penalitet.

Qytetari: Me hipotekë jam e ndarë me mamanë.

Rama: Do të them kaq. Ku ishte ajo me 6 kurora?

Ahmetaj: Në Shijak

Qytetari: *bërtet nga distanca

Rama: E kemi në ligj, shko tek kreu i PD-së në Farkë, shko shihe. Pyete; është e vërtetë?

(k.m/dosja.al)

Shto Koment