Politike

“Është kafshë politike”, Sali Berisha flet për herë të parë për Albin Kurtin: E kam simpatizuar gjithmonë

I ftuar në “Zonë e lirë”, Berisha u shpreh se Kurti është një kafshë politike.
Featured image of article: “Është kafshë politike”, Sali Berisha flet për herë të parë për Albin Kurtin: E kam simpatizuar gjithmonë Sali Berisha dhe Albin Kurti

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për herë të parë për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin.

I ftuar në “Zonë e lirë”, Berisha u shpreh se Kurti është një kafshë politike.

Ai është një politikan, një figurë….unë do të them një fjalë që ndoshta në shqip nuk tingëllon mirë, por Albini është kafshë politike. Kam pasur simpati të jashtëzakonshme për projektin e “Vetëvendosjes” për bashkimin kombëtar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Projekti që ai paraqiti është më fisniku më sublimi nga të gjithë.”– tha Berisha ndër të tjera.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment