Politike

Ervin Salianji skualifikohet nga lista e deputetëve e PD? Nishani: Nuk komentoj as emra dhe as fake-news që mund të qarkullojnë

Ish-Presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar sot si të pavërtetë lajmin e shpërndarë në disa media, ku theksohej se Ervin Salianji, ish-deputeti i Korçës është skualifikuar nga gara për të qenë në listën e kandidatëve të PD-së.
Featured image of article: Ervin Salianji skualifikohet nga lista e deputetëve e PD? Nishani: Nuk komentoj as emra dhe as fake-news që mund të qarkullojnë Bujar Nishani

TIRANE– Për lajmin që qarkullon se Ervin Salianji do të skualifikohet nga lista për kandidatët për deputetë në rrethin e Korçës ka reaguar ish presideni i vendit Bujar Nishani.

Në një intervistë për ‘News24’ Nishani teksa nuk dha detaje për emrat e kandidatëve të përzgjedhur, tha se ky ishte një fake-neës që qarkulloi në disa ambiente të caktuara.

Nuk komentoj as emra dhe as lajme të pavërtetë. Fake-news që mund të qarkullojnë në ambiente të caktuara. Ky është një proces që përveç vërtetësisë, i takon institucioneve të tjera për të përcaktuar se cila do të jetë lista përfundimtare në zgjedhjet e ardhshme.”, tha Nishani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bujar Nishani është një ndër anëtarët e komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment