Blog

Erioni gënjen Veliajn

Nëpërmjet disa sekuencave të intervistave të Lali Erit nëpër kohë dëgjohet dhe shihet se si Erioni e gënjen hapur Veliajn.
Featured image of article: Erioni gënjen Veliajn Erion Veliaj, kryetar i bashkise Tirane

Kështu përmblidhet me tre fjalë thelbi i emisionit “Alsberg” i gazetarit Artur Çani.

Nëpërmjet disa sekuencave të intervistave të Lali Erit nëpër kohë dëgjohet dhe shihet se si Erioni e gënjen hapur Veliajn.

Kuptohet se ai ka mashtruar ata që e votuan, pra banorët e Tiranës.

Në qendër është këmbëngulja e tij se po u votua nuk do lejojë asnjë ndértim në kryeqytat. Për kulla as që bëhet fjalë e mos guxojë kush.

Dhe këtë synim e argumenton me shifra. Aq ndërtime ka pasur më parë sa janë mbi 8 mijë apartamente pa u shitur. Në fakt ta mbush mendjen.

Thua,bravo,ja të tillë na duhen pér në krye të bashkisë. Por…pak më vonë nisin ndértimet kudo,më shumë në qendér.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dhe cfarë pallatesh. Me mbi 25 kate. Pyll me kulla. Tani e pérdredh gjuhën.

Harron premtimet dhe zhduk planin e qendrës që ishte i zbukuruar me emrin francez.

Gazetarët duan informacion pér këto pirueta,por marrin brryllin.

Artur Çani premton se do ketë seri të tjera mbi rrenat e Erionit.

Të presim deri të hënë. Të shohim e të njihemi me mashtrimet e reja.

Shto Koment