Showbiz

Eriona Sejdiu dhe Klea Bushi, janë dy bukuroshet që do të përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në ‘Miss Globe’

Këtë vit, Shqipërinë dhe Kosovën do t'i përfaqësojnë në 'Miss Globe' dy bukuroshet Eriona Sejdiu dhe Klea Bushi.
Featured image of article: Eriona Sejdiu dhe Klea Bushi, janë dy bukuroshet që do të përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në ‘Miss Globe’ Eriona Sejdiu dhe Klea Bushi

TIRANË- Njëra më e bukur se tjetra! Njihuni me vajzat që do të përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në “Miss Globe”.

Për çdo vit bukuroshet shqiptare kanë përfaqësuar Shqipërinë dhe Kosovën në një ndër eventet më të rëndësishme të bukurisë, siç është “Miss Globe”.

Këtë vit, Shqipërinë e përfaqëson Klea Bushi, e cila prej 22 vitesh jeton dhe punon në shtetin italian.

Kohë më parë, Bushi ka fituar edhe trofeun“Miss Pavarësia”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë bukuroshjatjetër Eriona Sejdiu është vetëm 19 vjeçe dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në ‘Miss Globe’. Sejdiu është studente në universitetin e Prishtinës për Shkenca Juridike.

Në prag të zhvillimit të ‘Miss Globe’, dy bukuroshet  kanë bërë edhe një set të përbashkët fotografik, ku vihen re elementet e shtetit që ato përfaqësojnë.

A.C/Dosja.al

Shto Koment