Bota

Erdogan planifikon të sulmojë forcat kurde në Siri, të cilat ishin aleate me SHBA kundër ISIS

Presidenti Trump i dorëzoi kontrollin e sigurisë rajonale Turqisë gjatë një telefonate të Dielën me presidentin Erdogan.
Featured image of article: Erdogan planifikon të sulmojë forcat kurde në Siri, të cilat ishin aleate me SHBA kundër ISIS

SIRI- Trump ra dakord të tërhiqte trupat amerikane nga Siria dhe t’i jepte kontroll turqisë.

Një zyrtar turk pretendoi se një forcë e vogël ekspedite hyri në Siri herët të mërkurën, por të tjerët mohuan që operacioni ishte duke u zhvilluar.

Presidenti Trump i dorëzoi kontrollin e sigurisë rajonale Turqisë gjatë një telefonate të Dielën me presidentin Erdogan.

Erdogan planifikon të sulmojë forcat kurde, të cilat ishin aleate me SHBA kundër ISIS.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Komandantët kanë paralajmëruar një ‘katastrofë humanitare’ . Kurdët thirrën civilët në ushtri të mërkurën, duke u thënë atyre të bëjnë detyrën e vetë.

Burimi: Daily Mail

E.C/Dosja.al

Shto Koment